dievca
chlapec

Novinky

Škola v prírode EZŠ 2018

Škola v prírode

Aj tento rok sa v termíne od 16.05 do 25.05.2018 žiaci druhého stupňa zúčastnili pobytu v škole v prírode, ktorý sa realizoval v krásnom horskom prostredí Vysokých Tatier.


Príjemné ubytovanie v hoteli Tatranec nám spestrili zábavné, poznávacie, ale aj dobrodružné výlety. Žiaci mali možnosť počas desiatich dní spoznávať nielen turistické krásy tatranskej prírody, ale aj mnohé zaujímavosti, a to najmä vďaka pedagógom, ktorí si tento rok pripravili skutočne pestrý program. Veď posúďte sami! Prvé dni pobytu sa niesli v znamení oddychu po náročnej ceste vlakom do Tatranskej Lomnice. Žiaci sa postupne zoznamovali s okolím hotela a mesta, ktoré im ponúkalo množstvo rôznych aktivít. Tretí deň sme si pripravili milé prekvapenie, návštevu zoologickej záhrady Wild park, ktorá je situovaná vo Veľkej Lomnici a vo svojom vnútri skrýva veľa druhov exotických zvierat, ktoré sme si mohli nielenže chytiť, ale vypočuli sme si aj
zaujímavú prednášku od našej sprievodkyne. Vo vonkajších priestoroch nechýbali opice, levy a tigre, na ktoré sme sa dosýta vynadívali. Žiaci si z tohto výletu odniesli nielen veľa nových poznatkov a zážitkov, ale aj množstvo zábavných fotografií.
Avšak, čo by to bolo za školu v prírode, ak by sme vynechali návštevu horských chát! Preto sme sa ďalší deň rozhodli prevetrať turistické topánky a vydali sme sa po turistickom chodníku na Studenovodské vodopády a Bilíkovú chatu, kde žiakov čakala chutná odmena v podobe obeda. Neskôr sme absolvovali túru na Sliezsky dom, ktorý je výnimočný nádherným výhľadom na Gerlachovský štít. Napriek tomu, že obidve aktivity patrili k fyzicky
náročnejším, ani jeden z našich žiakov to nevzdal a spoločne sme všetci prišli do cieľa. Za to im patrí obrovská pochvala! Neobišli sme ani novootvorený chodník v korunách stromov situovaný v Bachledovej doline. Mnohí sme sa poriadne unavili, kým sme prekonali vzdialenosť k vstupu, ale všetko čo sme mohli vidieť nám našu námahu vynahradilo. Rozprestrel sa pred nami krásny výhľad, doplnený dobrodružnými a náučnými aktivitami. Myslíme si, že zo všetkého najviac si naši žiaci užili sieť na vrchole, po ktorej sa mohli prechádzať alebo si do nej ľahnúť. Po náročných výkonoch nasledovali aj relaxačné aktivity v podobe návštevy Popradu spojenej s bowlingom. Nechýbala ani lezecká opičia dráha a pizza, ktorú sme si užili predposledný deň nášho pobytu. Všetci žiaci odchádzali z Tatier vysmiati a spokojní. Dokonca, poniektorí by prijali predĺženie pobytu. Zostáva nám už len veriť, že sa pri rovnakej príležitosti stretneme aj budúci rok!