dievca
chlapec

Novinky

Škola v prírode - ŠZŠ 2018

Škola v prírode 2018

Miesto:     Penzión Nova, SPIŠSKÁ STARÁ VES

Termín:     4.6.2018 – 13.6.2018

V tomto školskom roku 34 žiakov našej školy spoznávalo krásny kraj a prírodu Zamaguria. Využili sme nádherné počasie, ktoré sa nám tento rok vydarilo. Deti mali pestrý a bohatý program.

 

Celé dni sme trávili vonku, kde prebiehali rôzne súťaže a turnaje. Chodili sme na prechádzky do blízkeho okolia a spoznávali sme rastlinky a živočíchy, ktoré tu žijú: bobry, čierne bociany a divé kačky.

Úžasný zážitok sme mali zo splavu plťami po Dunajci. Počas skoro dvojhodinovej plavby mám pltníci porozprávali veľa zaujímavostí o Pieninskom národnom parku.

Vo Veľkej Lomnici sme zavítali do VILD PARKU, pozreli sme si rôzne exotické zvieratká, ktorých sa deti mohli dotknúť a pohladkať si ich. Tí odvážnejší si vyskúšali, aký je to pocit, mať hada na krku.

Na dlhú vychádzku sme sa vybrali aj do Poľska, kde sme si v Niedzici pozreli priehradu na Dunajci. Pochvalu si zaslúžia aj menej zdatné deti, ktoré dokázali prejsť viac ako 8km.

V penzióne a priľahlom areáli sme sa veľmi dobre cítili, výborne nám varili a personál sa o nás vzorne staral. Za vzorné správanie a poriadok na izbách dostali naše deti veľkú pochvalu.

Vďaka patrí aj našim deviatakom Matúšovi a Marekovi, ktorí boli veľkým vzorom v správaní a pomoci menším deťom.

Zo ŠVP sme sa vrátili všetci zdraví a opálení, s krásnymi zážitkami a novými vedomosťami o slovenskom Zamagurí.