dievca
chlapec

Novinky

Dobrota pre Afriku- rozvojové vzdelávanie

V piatok 09. decembra 2016 sa na našej škole konala zaujímavá akcia pod záštitou nezávislého občianskeho združenia Dobrota pre Afriku orientovaná na rozvojové vzdelávanie detí v afrických krajinách.

Pre žiakov 2. stupňa prednášali PhDr. Mgr. Mária Gáliková a Mgr. Jaroslava Poloňová, PhD. Súčasťou pestrého programu, ktorý pre nás pripravili, bola obrazová prezentácia s výkladom o osobných skúsenostiach z pobytu na rozvojovom projekte v Keni; film „Diamanty zo smetiska“ o deťoch ulice v Nairobi v Keni; obrazová prezentácia a výklad o problémoch detí z ulice v Afrike v súčasnosti. Vysvetlili nám možnosti riešenia a pomoci pre chudobné deti v rozvojových krajinách Afriky cez rôzne projekty.

Na tejto zaujímavej akcii sa uskutočnila aj ochutnávka afrického čaju a špecialít ako i ukážka s rozdávaním rôznych afrických výrobkov, z ktorých si žiaci mohli na pamiatku vybrať.

Našim žiakom sa podujatie veľmi páčilo a zaujalo ich. Dôkazom toho bola živá diskusia a množstvo doplňujúcich otázok.

Ďakujeme za obohacujúce a veľmi príjemné stretnutie.